Evaluare Nationala la sfarsitul clasei a VIII-a

Evaluarea Nationala pentru elevii clasei a VIII-a (EN VIII) reprezinta modalitatea de evaluare externa sumativa a competentelor dobandite pe parcursul invatamintului gimnazial. Examenul se desfasoara, anual, intr-o singura sesiune. Atat candidatii proveniti din invatamantul de stat, cat si cei din invatamantul particular au dreptul sa sustina examenul fara taxa.

Modele de subiecte pentru Evaluarea Nationala 2022, de la clasa a VIII-a, publicate de Ministerul Educatiei:
  • Limba si literatura romana:
                Varianta
                Barem
  • Matematica
                Varinta
                Barem

Evaluare Nationala la sfarsitul claselor a II-a, a IV-a si a VI-a

• Calendar de desfasurare a Examenelor de Evaluare Nationala la sfarsitul claselor a II-a, a IV-a si a VI-a pemtru anul scolar 2021/2022

Informatii utile pentru Examenele Nationale
(legislatie si modele de teste si bareme)

Create your own web pages in minutes...

Adrese Utile

ACASA     DESPRE NOI      STRUCTURA     GALERIE FOTO      ELEVI      CONTACT
Copyright 2021 - Scoala Gimnaziala Cruset - Totate drepturile rezervate -  Site realizat de Inf. Cristian Pirvulescu.
SCOALA GIMNAZIALA CRUSET
Ne puteti contacta si pe: